image1 image2 image3
logo

Peugeot 307 Grounded Sheriff by Devoy

Marka i model: Peugeot 307 Break

Rocznik: 2003

Silnik/moc obecna: 107PS

Felga/opona: JR21 18" 8,5J + 215/35

Opis auta:
Dzisiaj w nasze ręce wpadła Peugeot 307 od Devoya (Rafała), który stylizowany jest na wóz Sherrifa z Florydy. Początkowo miało to być zwykłe Daily... ale plany uległy zmianom. Wpadły felgi HRS H411, do tego z czasem zawitał gwint i dokładka. Po tych kilku mały zmianach w głowie Rafała pojawił się plan na stylizację auta. Zostało ono oklejone w barwy auta Sherrifa z Florydy, czyli białe drzwi i ciemno-zielona koroseria auta (jestem facetem i dla mnie to ciemno-zielony :D ). Po oklejeniu auta na gotowe na dach zawitała belka policyjna (która jak możemy zobaczyć na relacji z Hercules Tour 2017 działa). Gdy auto miało już swoją stylizację na sobie Rafał postanowił zmienić felgi na JR21 i dodać kilka szczegółów.
Dalsze plany pokazują, że Rafał dalej dąży do tego, aby auto było utrzymane w tym stylu. Na FB samochodu możemy zobaczyć małe spy foto z przygotowania przedniego orurowania na wzór Setiny. Co ważne, oprócz zmian stylistycznych przewidziany jest SWAP na 3-litrową V6. No cóż my czekamy na dalsze zmiany !!!

Opis modyfikacji stylistycznych:
- Oklejenie własnego projektu i wykonania
- Reflektory Depo
- Niebieski DevilEye
- Belka policyjna (kogut)
- Customowy sterownik belki
- Syreny z megafonem
- Dokładka przedniego zderzaka ORI Espace III

Opis modyfikacji mechanicznych:
- Gwint TA-Technix

Plany:
- Orurowanie przednie na wzór Setiny
- Wydzielony przedział tylnej kanapy na wzór amerykańskich radiowozów
- Ścianka działowa z mocowaniem na broń długą
- Więcej oświetlenia ostrzegawczego
- Swap na 3.0 V6 J4S 210KM
- Obecnie toczą się kolumny żeby uciąć jeszcze kilka centymetrów
- Delikatny (2'-3') negatyw na tyle
- Customowa lotka tylnej klapy
- Dyfuzor tylnego zderzaka

Zdobyte nagrody:
- Jedna z głównych ról w filmie TK z Hercules Tour 2017
- Wiele sesji zdjęciowych
- Wyróżnienie od Xenonowe.pl na Vaglandii
- Najlepszy projekt wdg Street Warriors

Profil samochodu na Facebook: https://www.facebook.com/groundedsheriff

Wywiad:
!Tommy: Hej Rafał. Miałem okazję opisać dzisiaj Twoje auto. I jak to zwykle bywa mam kilka dodatkowych pytań. Może zacznę chyba od oczywistego pytania: Skąd taki pomysł?
Rafał: Cześć! Ogólnie pomysł na takie coś, co stworzyłem, zrodził się w momencie, gdy chciałem coś zrobić ze swoim brzydkim Peugeotem 307. Butelkowa zieleń przyprawiała mnie o mdłości. W sumie kupiłem go tylko i wyłącznie z rozsądku, diesel, kombi, tani w utrzymaniu... Nie miał być w żadnym stopniu przerabiany. Ale jak widać, rozsądek został daleko w tyle, co prawda stopniowo go ubywało, broniłem się przed tym, ale fale twórczości w końcu mnie porwały ? w momencie gdy pogodziłem się z tym, że trzeba kupić felgi, wpadł mi właśnie ten pomysł, że przecież taka zieleń jest na amerykańskich radiowozach... Przeklinam tamten dzień!

W planach masz dalsze zmiany, które jeszcze bardziej podkreślą charakter i styl auta. Zakładam, że funkcjonalność auta znacznie się zmniejszy (ściana na broń, przeróbka tylnej kanapy). Czy to jest Twoje auto na co dzień/rodzinne? Czy już raczej "zabawka"?
Z końcem poprzedniego sezonu zakupiłem drugi samochód, udało mi się wynająć garaż, więc mogę pełnoprawnie nazwać go "zabawką" - w końcu to coś wiele z autem nie miało wspólnego - nie dość że francuz, to jeszcze oklejony na amerykańskiego szeryfa! No cóż... Do tego momentu miałem jeszcze opory przed "pójściem na całość", bo było to moje daily, fundusze były bardzo mocno ograniczone, a pasja mimo to mnie pożerała coraz bardziej. Niestety pewne modyfikacje w tamtym czasie, jak ścianka na broń okazały się być niewypałem, ale nie myli się ten co nic nie robi (albo nie brudzi rąk i zleca wszystko firmom ? ). W dniu dzisiejszym narodziły się dużo bardziej dopracowane pomysły i wdrażam je przy współpracy z bardziej doświadczonymi ludźmi. W obecnym momencie zmodyfikowane zostało zawieszenie, przez co wahacz jest w odległości ok 20mm do ziemi oraz tworzy się przedni pushbar (orurowanie) na wzór Setiny PB-300 montowanej w radiowozach Crown Victoria - więc faktycznie pojęcie funkcjonalności w nim stoi pod znakiem zapytania

Jak auto w takiej stylówie odbierane jest przez ludzi na mieście?
Bardzo źle, bo jest powodem wielu urazów szyi, ludzie mnie wskazują palcami, biegają za mną z aparatami jakby to jakieś UFO właśnie przeleciało... Nie wiem też czemu nagle się robi tyle autostopowiczów, ciągle jakieś kciuki w górze... Kto by chciał tym jeździć?? Ogólnie masakra. A pewnie Ci z którymi udało mi się porozmawiać i twierdzili że kozak projekt, to mówili tak żeby mi nie robić przykrości

A co z policją? Sama barwy auta raczej nie powinny być problemem, ale gorzej z belką z kogutami. Czy już miałeś jakieś problemu z tego tytułu?
Na razie spotykam się z bardzo entuzjastycznym podejściem stróżów prawa do mojego tworu. Raz mnie zatrzymali po to, żeby zobaczyć co to się stało z tym francuzem i pogadać, raz żeby porobić trochę zdjęć, raz z ofertą odkupienia. W sumie mogłem się go wtedy pozbyć, ale co bym robił przez weekendy...

Dzięki za krótką rozmowę. Będę śledził dalsze postępy przy aucie. A Tobie życzę powodzenia.
Mój samochód będzie w dalszym ciągu modyfikowany i nadal będzie zaskakiwać, więc będzie co śledzić :) Tobie również dziękuję za rozmowę i pozdrawiam.

 

Free Joomla Lightbox Gallery
2013 - 2018  Polish|Works - Polska Scena Tuningowa  
Foto background site by Łukasz Elszkowski

stat4u